کتاب نوکتورن های فردریک شوپن

کتاب نوکتورن های فردریک شوپن

دانلود کتاب نوکتورن های فردریک شوپن ؛ نسخه اورجینال و انگشت گذاری شده

نوکتورن ( گرفته شده از واژه فرانسوی noturnal به معنی شبانه )

قطعه‌ ای موسیقی است که بر پایه سنت اروپایی برای نواختن در شب ساخته شده‌ است یا حال و هوای شبانه دارد . نخستین مجموعه نوکتورن‌ها برای پیانو در سال ۱۸۱۳ توسط آهنگساز ایرلندی ، جان فیلد منتشر شد . ولی در نهایت نوکتورن توسط فردریک شوپن به کمال رسید .

کلمه نوکتورن اولین بار هنگامی در قرن هفدهم به کار برده شد که قطعاتی گروهی و دارای چندین موومان که اغلب در مهمانی‌ های شبانه نواخته می‌شد ظهور کردند . گاهی از معادل ایتالیایی این کلمه برای نام‌گذاری چنین قطعاتی استفاده می‌شد که می‌توان به سرناتا نوتورنا ( serenata notturna ) اثر موتسارت اشاره کرد . در آن زمان نوکتورن را الزاماً برای شب‌ نشینی‌ها نمی‌ نوشتند اما ممکن بود برای یک اجرای شبانه باشد .

فرم نوکتورن عامیانه‌ تر از قطعات تک موومانی است که اغلب برای پیانو سلو نوشته می‌شد . این فرم در قرن نوزدهم گسترده‌ تر شد . اولین کسی که قطعاتی با عنوان نوکتورن نوشت ، جان فیلد آهنگساز ایرلندی بود که پدر نوکتورن رمانتیک خوانده می‌شود اما با این حال فردریک شوپن مشهورترین آهنگساز در زمینه تصنیف نوکتورن است که ۲۱ نوکتورن برای پیانو نوشته‌ است . از آهنگسازان پس از شوپن که نوکتورن‌هایی نوشته‌اند می‌توان به گابریل فوره ، الکساندر اسکریابین و اریک ساتی اشاره کرد .

در ادامه میتوانید کتاب نوکتورن های فردریک شوپن را دانلود و تهیه نمایید .

این کتاب اورجینال بوده و دارای انگشت گذاری میباشد .

دانلود نسخه آزمایشی

۳۵۰۰۰ تومان – خرید
قبلی بعدی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاهی وجود ندارد

پاسخ دهید