نت و آهنگ Fantaisie Impromptu

دانلود نت و آهنگ Fantaisie Impromptu in C sharp minor Op.66 اثر شوپن

 

امپرمپتو ( Impromptu ) فرم آزادی از موسیقی است که عمومآ برای یک ساز با اجرای سولو ( بعنوان مثال پیانو ) نوشته می شود و بیشتر بر روی مهارت های بداهه نوازی در آن تاکید می شود . اولین قطعه از این فرم آزاد را به Jan Vaclav Hugo Vorisek آهنگساز چک نسبت می دهند . او در سال ۱۸۱۳ برای تحصیل حقوق به وین رفت اما یکسال بعد بطور اتفاقی با بتهوون ملاقاتی داشت ، شیفته آهنگسازی شد و توانست اولین نوع از این فرم موسیقی را در سال ۱۸۱۷ تهیه کند . به دلیل آزادی در تهیه موسیقی و ویژگیهای روحی آهنگسازان رمانتیک ، این فرم از موسیقی طرفداران بسیاری میان آهنگسازان این دوره پیدا کرد . بطوریکه امروزه نام امپرمپتو با نامهای مشاهیر موسیقی رمانتیک چون شوبرت و شوپن همراه می گردد .

شوپن تنها تعداد سه ایمپرمپتو بعلاوه یک فانتزی – امپرمپتو تهیه کرده است که فانتزی امپرمپتو او شهرت بسیاری میان علاقمندان به موسیقی دارد . امپرمپتو تا پایان قرن نوزدهم در میان علاقمندان به موسیقی و آهنگسازان مورد توجه بود اما بتدریج در قرن بیستم آهنگسازان توجه کمتری به این فرم از موسیقی نمودند .

فانتزی اپمپرومتو : 

اپوس ۶۶ از مجموعه کارهای فردریک شوپن ( Frederic Chopin ) آهنگساز بزرگ لهستانی قطعه بسیاری زیبایی بانام Fantaisie Impromptu است ، که نه تنها در میان کارهای این آهنگساز شاخص است بلکه در میان کلیه آثار کلاسیک نیز از موقعیت ممتاز و برجسته ای برخوردار است . قطعه در دو دیز مینور با تمپوی اغلب بالا  تهیه شده است و از جمله ویژگیهایی این قطعه که زیبایی خاصی به آن می دهد آن است که آهنگساز از نوع حالت پلی ریتمیک در آن استفاده کرده است . دست راست به اجرای نتهای دولاچنگ می پردازد و دست چپ به اجرای تریوله های چنگ را بصورت آرپژ رفت و برگشتی اجرا می کند .

در قسمتی از قطعه مدولاسیون انجام می شود و  آهنگساز کار را به ر بمل ماژور برده و نوازنده باید آنرا با تمپوی آرام اجرا کند . با وجود شهرت و زیبایی خاص این قطعه ، نقل می شود که شوپن شخصآ به این قطعه علاقه ای نداشته و به همین دلیل در مدت زمانی که او در قید حیات بود ، این قطعه منتشر نشد . در واقع ظاهرآ این اولین ایمپرمپتویی او بود که در جوانی ( ۲۴ سالگی ) تهیه شده و از آنجایی که در آن دوران خود را تازه کار و نابالغ می انگاشت از انتشار آن صرف نظر کرد .

دو میزان شباهت به مهتاب بتهوون  :

برخی از کارشناسان به شباهت بسیار زیاد میزانهای ۷ و ۸ این قطعه با پاساژی که در موومان سوم سونات مهتاب در میزان ۱۸۷ آن قرار داد اشاره می کنند و احتمال می دهند که این دو میزان دقیقآ کپی آن دو میزان از مهتاب بتهوون باشد . شواهد و ظواهر امر نشان می دهد که شوپن به دلیل علاقه و احترام خاصی که برای بتهوون قائل بود به منشی و شاگرادن خود سپرده بود که حتمآ این کار او را از بین ببرند .

در ادامه میتوانید نت و آهنگ این قطعه را دانلود و تهیه نمایید .

نت این قطعه اورجینال بوده و به صورت اختصاصی ادیت و انگشت گذاری شده است .

 

۶۰۰۰ تومان – خرید

 

قبلی بعدی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاهی وجود ندارد

پاسخ دهید